Twórczość poetycka młodzieży szkolnej

„Odwiedzaj mnie codziennie
Satelitarnie i naziemnie
Wpadaj kiedy pada (…)
Codziennie, Codziennie”

Janek Samołyk

 

„Twórczość poetycka młodzieży szkolnej”.

Dnia 27 października 2015r. w kinie Bajka, w Lublinie, w godzinach od 1000 do 1200 odbyło się podsumowanie konkursu „Jesienne Debiuty Poetyckie”. Była to 18 edycja, którą poprowadzili uczniowie z V LO w Lublinie. Więcej w reportażu z uroczystości.

W dniu 27 października 2015r. miał miejsce finał 18 edycji ,,Jesiennych Debiutów Poetyckich” odbywających się rokrocznie od 1998 roku.  Wydarzenie przygotowały Pani Marzena Drozd i Pani Renata Sugier – nauczycielki                z V Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Lublinie.

Panie z wielkim zaangażowaniem poświęciły swój czas na zaaranżowanie tej uroczystości. W organizacji debiutów pomocą służyli im uczniowie z klasy IG i IE. Galę poprowadzili Michalina Zarzyka i Michał Wąsala- uczniowie klasy IG. Wydarzenie swoją obecnością zaszczycili: przedstawiciel z Kuratorium Oświaty w Lublinie, Prezes Kina Bajka w Lublinie, Prezes  Banku PKO BP,  Stanisław Łukowski – przewodniczący Związku Literatów Polskich, jeden z członków jury oraz Pan Dyrektor V LO w Lublinie- Zbigniew Jakuszko.

W konkursie udział wzięli uczniowie szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z woj. lubelskiego. Jury oceniło 183 wiersze i przyznało 2 tytuły Talentu Roku 2015 dla Anny Pietrzak z V LO oraz Klaudii Gołębiowskiej z Gimnazjum Śródziemnomorskiego w Lublinie, 11 nagród, 12 wyróżnień i 62 podziękowania. Uczestnicy imprezy zostali nagrodzeni podarunkami ufundowanymi przez głównych sponsorów, tj.:     Herbapol S.A, Sephorę- Lublin- Plaza, Bank PKO BP, Johnson & Johnson, Hanesco,  Hotel Wieniawski. Patronem medialnym gali była Telewizja Polska Lublin. Imprezę podsumował koncert Janka Samołyka z zespołem. Muzyk zaprezentował publiczności utwory swojego autorstwa i zachęcał do kupna płyt utrwalających jego twórczość. Artysta przedstawił widzom wiele utworów, do których należały m.in.: „Złe czasy”, „Codziennie”, „Czy to jest przypadek”, „Problem z wiernością”  i „Anybody Home”.

Po zakończonej uroczystości poproszono osoby z widowni o wyrażenie opinii i dokonanie oceny gali. Wszyscy wystawili pozytywną notę za sposób organizacji i przebieg wydarzenia. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się koncert Janka Samołyka z zespołem i jego poczucie humoru,  które rozbawiło publiczność.

jdl_2015_06 jdl_2015_05 jdl_2015_04 jdl_2015_03 jdl_2015_02 jdl_2015_01

Redaktorzy: Rybicka Marta, Zielonka Michał IG