Kategorie, wpisy i strony – WordPress
Czym są kategorie w WordPressie

Kategoria w systemie CMS WordPress to zeszyt, zawierający w sobie dowolna ilość kartek. Możemy tworzyć nieograniczoną ilość kategorii (zeszytów) na naszej stronie www. I tak jak w szkole jeden zeszyt służy nam do Matematyki, inny do Biologii a jeszcze inny używamy na Chemii. Sprawa ma się podobnie jeśli chodzi o strony internetowe. Odpowiednio nazywamy kategorię, w której będziemy przedstawiać naszą ofertę, galerie czy np. jakieś obiekty.

Czym są wpisy w WordPressie

Wpisy to nic innego jak kartki papieru w naszym zeszycie. Nie ma tu ograniczeń jeśli chodzi o ilość tych kartek. Kartki muszą być powiązane tematycznie a więc w zeszycie do Matematyki nie zapisujemy notatek z Biologii. Kategoria narzucam nam tematykę naszych wpisów. Dla przykładu tworzymy kategorię “Hotele mazury” i umieszczamy tam wpisy zawierające opisy hoteli z tego właśnie województwa. Wpisy zwykle dzielone są na krótki tekst i całość dostępna po kliknięciu we więcej.

Czym są podstrony w systemie CMS WordPress

Podstrony w WordPressie to pojedyncze kartki papieru. Są one “wyrwane z zeszytu”, nie należą do żadnej kategorii. Nie łączy ich żaden związek tematyczny. Strony zwykle stosujemy w przypadku podstrony “kontakt”, “o firmie” itd.

Niestety nie potrafię tego prościej wytłumaczyć, zdaję sobie sprawę, że dla osoby, która ma do czynienia pierwszy raz z WordPressem może to się wydawać skomplikowane.

Proszę pytać, pomogę.