Dlaczego WordPress?

Ponieważ jest to najpopularniejszy system zarządzania treścią (CMS) na świecie. Sama popularność nie powinna być odpowiedzią na pytanie „Dlaczego WordPress?”. Ponieważ posiada ponad 19.000 wtyczek i rozszerzeń umożliwiających tworzenie czy rozbudowanie istniejących witryn internetowych.

W oryginale został stworzony jako system do prowadzenia bloga, jednak dzięki swojej popularności i dużemu wsparciu społeczności systemu stał się najchętniej używanym systemem CMS w sieci internet.

Dlatego, że jest za darmo. Został wydany przez i dla społeczności programistów, którym przyświecała idea wolnego i darmowego oprogramowania. Od samego początku po był darmowym rozwiązaniem i takim pozostanie. Został wydany w ramach otwartej licencji GPLv2, co oznacza że można go wykorzystywać za darmo również do celów komercyjnych.

Jest wygodny w użyciu – posiada wygodny, wizualny edytor, z obsługą którego bez problemu poradzą sobie osoby posługujące się edytorem Word. Wygodny jest również na poziomie zarządzania stroną – w łatwy sposób można dodać media do witryny, stworzyć kopie robocze strony, wprowadzić aktualności.

Jest elastyczny – dzięki obszernej bazie wtyczek w zależności od zapotrzebowań można go wykorzystać w do różnych celów, od e-commerce, portfolio, magazyn on-line po oczywiście bloga. Zintegrować go z mapami Google, Facebook‚iem, Youtube i innymi popularnymi stronami.

Dostępny w języku Polskim. Komunikaty wyświetlane w systemie będą w Twoim ojczystym języku.

Dlaczego WordPress? Ponieważ jest skalowalny – można wykorzystać go do małej i dużej strony. Korzystając z elastycznych rozwiązań można dostosować go zgodnie ze swoimi potrzebami. Umożliwia prowadzenie strony samodzielnie lub podzielić zadania do realizacji na stronie pomiędzy współpracowników. Z WordPressa korzystają tacy giganci jak New York Times, Top Gear, Honda, CNN, NASA, Forbes, Reuters, Ford, TechCrunch i wielu innych…