MIĘDZYNARODOWY KONKURS NA ESEJ „YOUTH CREATING A PEACEFUL FUTURE”

Uczniowie V LO po raz kolejny mieli okazję wziąć udział w Międzynarodowym Konkursie dla Młodych Ludzi na Esej organizowany przez The Goi Peace Foundation. W tym roku tematem przewodnim były działania młodych ludzi na rzecz pokoju – „Youth creating a peaceful future”. Konkurs jest działaniem w ramach Departamentu  Edukacji UNESCO na rzecz zrównoważonego rozwoju, aby osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju (ESD do 2030 r.).

Ten cykliczny konkurs organizowany jest z myślą o wykorzystaniu energii, kreatywności i inicjatywy młodzieży z całego świata do promowania kultury pokoju i zrównoważonego rozwoju. Ma także zainspirować społeczeństwo do uczenia się od młodych ludzi i podejmowania działań na rzecz lepszego świata. Konkursowi patronują: Ministerstwo Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii Japonii, Japońska Komisja Narodowa ds. UNESCO, Japońska Federacja Szkół Prywatnych, Tokio Metropolitan Board of Education, Japan Broadcasting Corporation, Nikkei Inc.

Klaudii Dyś z klasy 1e (opiekun: p. prof. Anna Bysiecka-Maciaszek) gratulujemy pomysłu na ciekawą pracę i życzymy powodzenia w dalszych etapach konkursu. Zainteresowanych tematyką odsyłamy do strony organizatora konkursu: https://www.goipeace.or.jp/en/.

Szkolny klub UNESCO