Podsumowanie działalności Koła Naukowego Sztucznej Inteligencji w V LO w Lublinie w roku szkolnym 2022/2023

Od początku roku szkolnego 2022/2023 w V LO w Lublinie rozpoczęło działalność Koło Naukowe Sztucznej Inteligencji. Zadaniem Koła jest wspólna nauka programowania w języku Python oraz rozwijanie pasji w dziedzinie Uczenia Maszynowego.

Zajęcia Koła prowadzi Paweł Godula, Arcymistrz Kaggle, Starszy Dyrektor w firmie Digital Turbine oraz autor projektu jobs-in-data.com.

W zajęciach wzięło udział 28 uczniów.

Pierwsza cześć zajęć była poświęcona nauce podstaw programowania oraz pracy w środowisku chmurowym.

Druga część zajęć polegała na uczestnictwie w konkursach na Kaggle. Kaggle to najbardziej popularna platforma do konkursów w dziedzinie Uczenia Maszynowego, gdzie programiści z całego świata rywalizują aby napisać jak najbardziej skuteczne algorytmy. Przedmiotem konkursu była budowa programu do kolonizacji Marsa, gdzie na zasadach znanych z gier planszowych i gier strategicznych, boty uczestników rywalizowały między sobą aby zebrać jak najwięcej surowców oraz zbudować jak najwięcej baz i robotów.

Godny podkreślenia jest fakt, że uczniowie V LO brali udział w konkursie w kategorii „Open”, rywalizując z programistami z całego świata z wieloletnim doświadczeniem. W tych wymagających warunkach część uczniów została sklasyfikowana w Top 25% uczestników, za co należą się szczególne brawa:

  1. Kamil Kowalik (133. miejsce spośród 637 zespołów)
  2. Konrad Gęca 2a (138. miejsce)
  3. Aleksandra Walczuk 2a (139. miejsce)
  4. Szymon Fidzina 4a (142. miejsce)
  5. Mikołaj Koziej (473. miejsce)
  6. Jan Kwapiński 4a (486. miejsce)
  7. Aleksander Haratynowicz 2a (528. miejsce)
  8. Ignacy Piekarski 2a (529. miejsce)

Serdeczne gratulacje dla wyżej wymienionych uczestników za znakomite rezultaty, oraz dla pozostałych uczestników za wysiłek włożony w prace Koła, który z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Do zobaczenia w roku szkolnym 2023/2024!