Działo się! Uroczysta gala IX Ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”
„Każda, nawet najmniejsza akcja zmienia twoje otoczenie.”
Uczniowie i uczennice naszej szkoły już po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie, pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii , „Zwolnieni z Teorii”.
W tym roku szkołę reprezentowały trzy projekty: „Dziewczęta ratują zwierzęta „ – brązowy wilk ( koordynatorki: p. prof. Anna Bysiecka- Maciaszek); „Czarna Owca. Stop hejt” i „Świadome lęku” ( koordynatorzy: p. prof. Magdalena Kobylińska, p. prof. Ryszard Kotowski). Wszyscy uczniowie i uczennice otrzymali tytuły finalistów i finalistek olimpiady oraz prestiżowe międzynarodowe certyfikaty wydane przez Project Management Insitute ATP. PMI.
Realizując projekty uczniowie i uczennice rozwinęli swoje kompetencje, takie jak: kreatywność, umiejętności organizacyjne ( między innymi zarządzanie czasem) czy samodzielność. Dzięki udziałowi w olimpiadzie mają oni szansę w przyszłości zdobyć ciekawy staż lub wymarzoną pracę.
W piątek 21 kwietnia reprezentacja szkoły : Aleksandra Baranowska kl. 3f, Kajetan Broda kl. 2f ( Czarna Owca), Natalia Grzegorczyk, Julia Szcześniak kl.3e (Świadome lęku) wraz z koordynatorką p. Magdaleną Kobylińską wzięli udział w uroczystej gali. Zaleźli się w najlepszym w Polsce gronie olimpijczyków wśród 4 tysięcy gości i gościń, którzy świętowali swój sukces na warszawskim Służewcu- na Torze Wyścigowym nr 2. Imprezę zorganizowano z wielkim rozmachem, gdyż w tym roku do konkursu zgłosiły się 1234 projekty a 884 nauczycieli i nauczycielek z całej Polski zaangażowało się w opiekę merytoryczną.
Uczeń i uczennice wraz z opiekunką wzięli udział w warsztatach, wymieniali się doświadczeniami z uczestnikami i uczestniczkami olimpiady z całej Polski.
Zdobywali kompetencje miękkie i przede wszystkim mogli w fantastycznym gronie cieszyć się swoim ogromnym sukcesem.
Wszystkim uczestnikom i uczestniczkom Olimpiady „Zwolnieni z Teorii reprezentującym społeczność naszej szkoły serdecznie gratulujemy !!!
Bo najważniejsi są ludzie, a praca na ich rzecz uczy: pokory, empatii, solidarności; pomaga poznać swoje możliwości i ograniczenia.
Opiekunka projektów ( obok p. Ryszarda Kotowskiego J): „Czarna Owca” , „ Świadome lęku”- Magdalena Kobylińska