Udział uczniów V LO w obchodach Dnia Świętego Patryka na UMCS

W dniu 16 marca 2023 r. z okazji obchodów Dnia Świętego Patryka uczniowie z klas 1c i 2d wzięli udział w wydarzeniu zorganizowanym na Wydziale Anglistyki i Amerykanistyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Trzech uczniów z klasy1c – Artur Wysocki, Leon Brzuszkiewicz, Michał Dudziński wystąpili z prezentacją multimedialną dotyczącą odchodów Dnia Świętego Patryka.

Uczniowie z klasy 2d – Zofia Kapica, Aleksandra Baran, Dominika Mikołajczyk, Jagoda Turzyniecka, Szymon Cierkoń, Kamil Zieliński – wystąpili ze skeczem komicznym. Uczniowie otrzymali wyrazy uznania za poziom występów od organizatorów i zaproszenie na obchody w kolejnym roku. Na stronie UMCS można przeczytać recenzje naszych występów (w języku angielskim oczywiście:)).

W swojej recenzji napisali:

„16 marca 2023 roku na Wydziale Anglistyki i Amerykanistyki odbyło się najbardziej niesamowite wydarzenie z okazji Dnia Świętego Patryka. To było naprawdę niezapomniane przeżycie, pełne emocji, energii i entuzjazmu. Pokój był udekorowany żywymi zielonymi dekoracjami, a w powietrzu czuć było świąteczną atmosferę.

Najważniejszym punktem imprez były niewątpliwie fantastyczne prezentacje dotyczące irlandzkich legend, zwyczajów i muzyki. Byliśmy całkowicie urzeczeni fascynującymi historiami i historią Irlandii, a prezenterzy wykonali niesamowitą robotę, ożywiając kulturę. Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego nr V w Lublinie byli prawdziwymi gwiazdami show, a ich krótki skecz o historii Leprechauna wprawił nas w osłupienie!”