Spotkanie z pisarką dr Aleksandrą Tryniecką

Dnia 8 grudnia odbyło się w naszej szkole spotkanie z z dr Aleksandrą Tryniecką z Katedry Anglistyki i Amerykanistyki UMCS na temat jej nowej książki, czyli świątecznej opowieści pełnej ciepła, magii i niesamowitych przygód.

Nakładem wydawnictwa Wipf and Stock ukazała się książka dla dzieci pt. Bunky and the Walms. The Christmas Story autorstwa dr Aleksandry Trynieckiej z Katedry Anglistyki i Amerykanistyki UMCS.

Bunky and the Walms to opowieść o szlachetności, odwadze, miłości, a także sile przyjaźni. Autorka wprowadza czytelnika w świat świątecznej magii, gdzie marzenia przeplatają się z rzeczywistością. Prowadzi narrację w żartobliwym, a jednocześnie czułym tonie. Zachęca do odwiedzenia Walmlandu, czyli miejsca, w którym można zapomnieć o wszystkich troskach i poznać wiele niezwykłych stworzeń.

Tytułowy Bunky, aby uratować Boże Narodzenie, musi naprawić sanie Świętego Mikołaja i dostarczyć ludziom prezenty na czas. Mimo wielu obaw postanawia stawić czoła największemu wyzwaniu w swoim życiu i wyrusza wraz z przyjaciółmi w daleką, pełną przygód podróż.

Powieść dr Aleksandry Trynieckiej to wzruszająca rodzinna lektura, która spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Pani dr Aleksandra Tryniecka prowadziła spotkanie w języku angielskim, co miało wielka wartość dla uczniów naszej szkoły. Uczniowie zadawali wiele pytań, spotkanie zakończyło się czytaniem fragmentów z powieści napisanej przez Panią Aleksandrę Tryniecką.

 Na spotkaniu była obecna również Pani mgr Katarzyna Góral, która jest koordynatorem współpracy pomiędzy UMCS a szkołami w Lublinie. Dzięki staraniom Pani mgr Katarzyny Góral została podpisana umowa o stałej współpracy pomiędzy Katedrą Anglistyki i Amerykanistyki a V Liceum Ogólnokształcącym.