Z potrzeby serca

Drugi już raz młodzież  V Liceum wraz  z gronem pedagogicznym  włączyła się w zapoczątkowaną w roku ubiegłym wspaniałą inicjatywę. W ramach świątecznego  zwyczaju obdarowywania się prezentami, uczniowie klas drugich  i nie tylko przygotowali  20 paczek  dla byłych więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku. Jest to symboliczny  gest szacunku, pamięci  oraz wdzięczności dla tych osób, ofiar  II wojny światowej.

Oprócz paczek pełnych słodyczy, kawy, herbaty uczniowie jednej z klas drugich własnoręcznie wykonali kartki świąteczne z przepięknymi życzeniami.

Paczki wraz z  Szymonem Cierkoniem uczniem klasy 2d zostały przygotowane w środowy wieczór w szkole. Dostarczone do Państwowego Muzeum na Majdanku w dniu 8 grudnia wraz z uczennicami zaangażowanych klas drugich. Niestety, nie wszyscy uczniowie mogli uczestniczyć w przekazaniu paczek , ale godna reprezentacja klas była obecna: Aleksandra Majewska z kl.2c, Jagoda Turzyniecka i Natalia Bugała  z klasy 2d, Wiktoria Oskroba i Wiktoria Socha z klasy 2g i Maria Król z klasy 2f.Mamy nadzieję i liczymy na spotkanie z byłymi więźniami w naszej szkole. Byłoby to dla wszystkich uczniów wspaniałe i niezapomniane spotkanie.

Wszystkim uczniom, rodzicom, wychowawcom klas drugich  paniom Monice Saleckiej, Annie Bysieckiej-Maciaszek, Anecie Sowie- Jasiłek, panom Adrianowi Szczotce i Łukaszowi Kopytko i wszystkim  nauczycielom V LO bardzo dziękuję za wspaniałe wsparcie tej akcji.