Roztańczona „piątka”

Patrząc wstecz, chyba każdy z klasy 1c może powiedzieć, że wrześniowy cel „Nauka – pasja – integracja” został osiągnięty. Mijający rok szkolny był okazją nie tylko do zdobywania wiedzy i nowych doświadczeń, ale także kontynuowania pasji – tych naukowych, sportowych jak i artystycznych. Przeczytajcie poniżej o kilku sukcesach tanecznych uczennic klasy 1c. Może dla kogoś będą inspiracją na nowy rok szkolny.

Iga Lewandowska– balet, 2. miejsce na Międzynarodowych Konfrontacjach Baletowych

„W dniach od 10-12 czerwca br. odbyły się VIII Międzynarodowe Konfrontacje Baletowe w Kołobrzegu, w których wzięłam udział razem ze swoim studiem tańca GRAWiTAN w Lublinie. Nasz układ był tańcem Łabędzi inspirowanym baletem ,,Jezioro Łabędzie”, którego premiera w naszym wykonaniu odbywa się 25.06.2022 w Centrum Spotkania Kultur. Podczas tych konfrontacji udało nam się zdobyć 2 miejsce w kategorii 19+ Taniec Klasyczny.”

Monika Dulniak – taniec współczesny, 1. miejsce na XDance Festival 2022

„15 maja br. byłam na turnieju tańca w Warszawie ,,XDance Festiwal. Byłam zestresowan,a bo byłam świeżo po chorobie i nie wiedziałam jak mi pójdzie. Zatańczyłam formację i gorzej się poczułam, ale wiedziałam, że jak dałam radę to z resztą też pójdzie dobrze. Potem przyszedł czas na solówki. Zatańczyłam chyba 3 rundy i czekałam na wiadomość, kto przechodzi. Przeszłam. Zatańczyłam znowu kilka razy i czekałam na wyniki. Czułam, że poszło mi dobrze i podobało mi się jak zatańczyłam. Przyszedł czas wyników – zdobyłam 1. miejsce. Byłam mega szczęśliwa i dumna z siebie. Warto jeździć na turnieje, ponieważ motywują one do dalszej pracy nawet jeśli nie udaje się zdobywać dobrych miejsc.”

Zuzia Wiernio – balet, spektakle taneczne w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

„W dniach 16-18 grudnia 2021 uczestniczyłam w spektaklu taneczno-akrobatycznym ,,Śpiąca Królewna”, który wystawiało studio tańca GRAWITAN w Lublinie. Wszystkie przygotowania do tego wydarzenia były bardzo duże i wymagały poświecenia, lecz satysfakcja wzięcia udziału w takim wydarzeniu była ogromna. Dnia 25 czerwca odbyła się premiera nowego spektaklu pt. ,Jezioro Łabędzie.”

Gratulacje!

Anna Bysiecka-Maciaszek

wychowawczyni kl. 1c