Sukces ucznia V LO w konkursie tłumaczeniowym Juvenes Translatores 2021

Z przyjemnością informujemy, że Wiktor Malczyński, uczeń klasy 3ep otrzymał wyróżnienie w konkursie tłumaczeniowym Juvenes Translatores 2021 organizowanym przez Komisję Europejską.

Jury mogło wyłonić tylko jednego zwycięzcę z każdego kraju, jednak wśród nadesłanych prac znalazły się też inne znakomite tłumaczenia, które zasługują na wyróżnienie. Wśród prac, które wzbudziły szczególne uznanie oceniających, znalazło się również tłumaczenie, którego autorem jest uczeń państwa szkoły:

W komentarzu do tłumaczenia czytamy:

Mamy przyjemność poinformować, że Twoja praca uzyskała wyróżnienie w konkursie Juvenes Translatores 2021.

Tekst angielski w tegorocznej edycji był niezwykle wymagający pod względem leksykalnym, stylistycznym i logicznym. Wymagał nie tylko świetnej znajomości języka źródłowego, ale także umiejętności plastycznego wyrażania treści w języku polskim, wiedzy ogólnej, precyzji w doborze słów i kreatywności w przekładzie wyrażeń idiomatycznych. Mimo tych trudności, w tłumaczeniu udało Ci się świetnie uchwycić sens oryginału i uniknąć wielu „pułapek”. Nikt nie jest nieomylny i Jury znalazło pewne niedociągnięcia, ale doceniło szczególnie wierność tłumaczenia oraz poprawność językową i naturalność tekstu polskiego. Gratulacje za bardzo dobre tłumaczenie ostatniego, bardzo trudnego zdania, z którym większość uczestników nie potrafiła sobie poradzić!

Gratulujemy sukcesu i życzymy Ci, aby tłumaczenie i nauka języków obcych sprawiały Ci satysfakcję i pozwalały poznawać inne kultury i odkrywać różnorodność świata.”

Gratulujemy sukcesu!

Opiekunem ucznia jest p. Maria Rakowska

Szkolny koordynator konkursu p. Anna Matysek