Zaproszenie na finał konkursu UNESCO z okazji Tygodnia Dźwięku: „Kiedy dźwięk tworzy obraz!” online – piątek, 21 stycznia o godz. 14.00

Z przyjemnością informujemy, że film Wiktora Malczyńskiego, ucznia klasy 3ep V Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie, zdobył główną nagrodę w konkursie międzynarodowym – „Grand Prix” of the UNESCO Week of Sound International Competition: When Sound Creates Image!.
Konkurs jest organizowany po raz drugi, ale pierwszy raz z udziałem sieci Szkół Stowarzyszonych UNESCO. Zadanie konkursowe polegało na nakręceniu krótkiego filmu (niecałe 2 minuty), opartego na oryginalnej muzyce kompozytora Gabriela Yareda:

https://www.lasemaineduson.org/-film-competition-when-sound-creates-image-?lang=en

Na Konkurs zostało wysłanych 171 filmów z 20 krajów na wszystkich kontynentach. Wiele z nich jest refleksją nad kwestiami globalnymi i lokalnymi ważnymi dla uczestniczących w konkursie uczniów, m.in. zmianą klimatu, bioróżnorodnością, dyskryminacją, zastraszaniem, zdrowiem i przyjaźnią
Z przyjemnością udostępniam poniższy link, aby mogli Państwo uczestniczyć on-line w ceremonii wręczenia nagród dla zwycięskich szkół w Międzynarodowym Konkursie „Dźwięk Tworzy Obraz”, realizowanym we współpracy z siecią Szkół Stowarzyszonych. Uroczystość odbędzie się w piątek 21 stycznia 2022 r. w godzinach 14.00 do 16:00, w siedzibie UNESCO.
Oto link do wydarzenia (wybieram 21-Janv-22):

https://webcast.unesco.org/events/2022-01-week-sound/

Transmisje można oglądać w dwóch wersjach językowych, francuskiej i angielskiej.

Opiekunem ucznia jest p. Marek Wojtczak.