„Dar od serca”

Już po raz kolejny uczniowie V LO zorganizowali mikołajki dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży – podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Matczynie.

W tym roku w realizację projektu zaangażowało się dziewięć klas: 1a (wych. p. Marzena Banaszak), 1f (wych. p. Agata Kępka), 1g (wych. p. Andrzej Ganczar), 2a (wych. p. Marek Wojtczak), 2b (wych. p. Jadwiga Lasocka), 2e (wych. p. Marzena Drozd), 3a (wych. p. Grażyna Czarnomska), 3b (wych. p. Marcin Farfus) i 3f (wych. p. Magdalena Kobylińska). Pieczę nad całym przedsięwzięciem sprawowały p. Agata Kępka i p. Magdalena Kobylińska.

Młodzież zebrała fundusze, za które zakupiła mikołajkowe prezenty. Każdy z podopiecznych domu w Matczynie otrzymał wspaniałą paczkę ze słodyczami i mnóstwem niespodzianek, a także cała grupa dostała: gry, zabawki, kredki, kolorowanki, klocki i dywan tak, by dzieci mogły z przyjemnością bawić się podarunkami.

9 grudnia 2016 r. dwudziestoosobowa drużyna Mikołaja wyruszyła do Matczyna, by obdarować dzieci. Wzruszeniom nie było końca. Młodzież ofiarowała podopiecznym prezenty, ale przede wszystkim spędziła z nimi czas na śpiewaniu kolęd, zabawie i rozmowach. To najwspanialszy dar serca, który można dać drugiemu człowiekowi: zainteresowanie, empatia, pomoc i życzliwość!

Mamy nadzieję, że za rok znów spotkamy się z niepełnosprawną młodzieżą, by wzajemnie uczyć się wiary w drugiego człowieka!