Zostań zielonym bohaterem!

Cześć!

Jesteśmy grupą znajomych, która zauważyła istotny problem w swoim otoczeniu, a mianowicie brak zieleni. Nasze liceum leży w samym środku miasta co wiąże się z wysokim poziomem CO2. Z przeprowadzonej przez nas ankiety (w której udział wzięło 541 uczniów) wynika, że ponad połowa jest z nas przytłoczona brakiem roślin, a ponad 90% chciałoby, aby w szkole pojawiły się „zielone strefy odpoczynku”.

My jednak chcemy pójść o krok dalej i zazielenić całą szkołę, a nie tylko samo wnętrze. Pomoże to zarówno uczniom, jak i mieszkańcom. 24 kwietnia 2021 organizujemy wydarzenie publicznie pt. „Małe Żabki Sadzą Kwiatki”, podczas którego odbędzie się istna zielona rewolucja.

Każdy będzie mógł śledzić to wydarzenie online na naszym Facebooku, a jeśli pandemia pozwoli to również fizycznie wziąć udział w sadzeniu. Jednak, aby nasze marzenia mogły się spełnić potrzebujemy TWOJEJ pomocy! Możesz nas wesprzeć online jak i offline.

ONLINE

Do dnia 16 kwietnia można dołożyć swoją cegiełkę do naszej akcji poprzez zbiórkę na Allegro Lokalnie.

LINK: https://allegrolokalnie.pl/zbiorka/frog-talk-projekt-zwolnieni-z-teorii

Pieniądze przeznaczymy na zakup: donic, ziemi, nawozu, roślin, artykułów ogrodniczych, przemysłowych oraz budowlanych.

PS: Każda cegiełka o sumie wyższej niż 5 złotych daje dobroczyńcy możliwość nadania imienia roślince. W ten sposób każdy zostawi po sobie ślad!

OFFLINE   

Zachęcamy wszystkich z Lublina oraz okolic do przekazania swoich nadwyżek parapetowych, zaszczepek oraz starych doniczek dla młodzieży. Przyjmiemy również kwiaty „niepewnej kondycji”. Będziemy czekać na Was od 14:00 do 17:00, od poniedziałku do piątku i od 12:00 do 17:00 w weekend przed wejściem do naszej szkoły, na pewno nas nie przegapisz.

LINK DO WYDARZENIA: https://fb.me/e/19bwD59LE