Frog Talk

“Frog Talk” to projekt, który utworzyliśmy my – grupka znajomych z drugiej klasy (możliwe, że nas kojarzycie, pewnego dnia chodziliśmy po szkole przerywając lekcje i rozdając wam ankiety do wypełnienia). Wszystko zaczęło się od jednego spotkania w wakacje 2020, kiedy zdejmowane były obostrzenia. Siedząc przy stole i czekając na zamówione przez nas jedzenie prowadziliśmy rozmowę na różne tematy i tak jakoś czekanie na pizzę zakończyło się pomysłem, aby zrobić projekt na platformie “Zwolnieni z Teorii”. Na kolejnych spotkaniach omawialiśmy nasz pomysł – myśleliśmy co możemy zrobić, jak się będziemy się nazywać i w ten sposób jedna idea przerodziła się w prawdziwe działanie. Od początku roku szkolnego pracowaliśmy nad tym, aby zaistnieć. Nasze działania ściśle związane są z V LO, dlatego naszym pierwszym patronem została właśnie nasza szkoła, a naszym nauczycielem prowadzącym Pan profesor Ryszard Kotowski.

Cele naszego projektu to:

  • uświadamianie osób w różnej grupie wiekowej o wpływie zieleni na ich życie oraz zdrowie,
  • promowanie kultury zieleni w mieście (m.in. zakładania ogrodów na balkonach, oraz uprawy roślin na parapetach),
  • podkreślenie roli zieleni w zabudowaniach miejskich.

Działania jakie chcemy przeprowadzić, aby zrealizować te cele: 

  • zwiększenie ilości roślin w V Liceum Ogólnokształcącym, aby poprawić jakość pracy i nauki,
  • zorganizowanie akcji sadzenia roślin na terenie Śródmieścia Lubelskiego, a konkretniej wspomnianego wcześniej liceum i stworzenia ogrodu, przyjaznego dla każdego i łączącego pokolenia – miejsca odpoczynku przy bliskim kontakcie z naturą,
  • przeprowadzenie lekcji dla uczniów V Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie na temat korzyści jakie wnosi do ich życia zieleń,
  • stworzenie akcji w mediach społecznościowych, zachęcającej ludzi do częstszego kontaktu z roślinami,
  • poprowadzenie wykładu otwartego na temat wpływu zieleni na ich życie codzienne,
  • zorganizowanie warsztatów dla dzieci, aby edukować Lublinian od najmłodszych lat na temat świata przyrody

Obecnie jesteśmy w etapie realizacji i już zdążyliśmy pewne rzeczy osiągnąć. Mamy już kilku patronów i nadal zbieramy kolejnych, uszczegóławiamy plan akcji, którą organizujemy na wiosnę na terenie szkoły polegającej na sadzeniu roślin (wszystkich chętnych serdecznie na nią zapraszamy). W szkole pojawiły się również nowe rośliny i pufy, które nasz projekt uznał za ważne, aby stworzyć “Zielony Kącik” dostępny do odpoczynku dla uczniów liceum, z którego mamy nadzieję, że chętnie będziecie korzystać, ciesząc się poprawą wyglądu i komfortu naszej szkoły.

To nie wszystko, cały czas prężnie działamy na naszych mediach społecznościowych, na których można śledzić poczynania naszego projektu i być na bieżąco z prowadzonymi przez nas działaniami, na pewno znajdziecie tam coś dla siebie:

13 stycznia odbyło się kolejne spotkanie naszej grupy projektowej, podczas którego w końcu mogliśmy osobiście spotkać się z Panią Dyrektor, porozmawiać o naszym projekcie i zobaczyć pierwsze rezultaty naszych działań, z których jesteśmy bardzo dumni. 

To co cenimy w tym projekcie najbardziej, to fakt, że dzięki niemu jesteśmy w stanie w czasach zamknięcia spotkać się, właśnie jako grupka znajomych, którzy widząc pewien problem społeczny, chcą działać, aby rzeczywiście zmienić coś na lepsze. Mamy postawione przed sobą cele, które zamierzamy zrealizować. Jesteśmy do tego zdeterminowani i zmotywowani.

Dziękujemy, że jesteście z nami

Zespół projektowy “Frog Talk”

W składzie:

Kasia, Łucja, MIłosz, Estera

previous arrow
next arrow
Slider