Wystawa Curie – Skłodowska 1867 -1934 150. rocznica urodzin Patronki Uniwersytetu

16 listopada 2017 roku cała nasza klasa IH udała się do Akademickiego Centrum Kultury UMCSu „Chatki Żaka” w celu obejrzenia wystawy na 150 rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej – Curie, która jest patronką naszej szkoły.
Na początku ustaliliśmy czas na zapoznanie się z wystawą, aby potem móc samodzielnie rozpocząć analizę instalacji składającej się z 9 stanowisk, kalendarium, w którego skład wchodziły same najważniejsze daty oraz gablot zawierających oryginalne artefakty, kopie dokumentów, była tam nawet urządzona pracownia noblistki. Nasza klasa wykazała się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem w poszerzaniu wiedzy na temat sylwetki wielkiej uczonej. Każdy mógł swobodnie skupić się na treściach, które najbardziej przykuły jego uwagę. Zrobiliśmy kilka zdjęć upamiętniających nasze wspólne wyjście, gdyż było ono nie tylko źródłem wiedzy o patronce, ale także czynnikiem integrującym klasę.
Jesteśmy wdzięczni organizatorom wystawy za możliwość jej obejrzenia i okazję do bliższego poznania tak wyjątkowej osoby jak Maria Skłodowska-Curie.
Iga Cudak 1h